Padomi orālā seksa piekritējiemOrālajam seksam ir gan aizrautīgu piekritēju, gan dedzīgu noliedzēju pulks. Taču nevar noliegt – dažkārt partnera apmierināšana ar muti var izvērsties īstā baudā, ja vien apgūta pareizā tehnika. Ir 2 orālā seksa veidi: fellācija (dzimumlocekļa stimulācija) un kunilings (klitora un maksts ieejas stimulācija). Uzmanību! Jebkuru orālā seksa paņēmienu vispirms pārbaudi pati uz sava pirksta: noskaidro, kā tas tam patīk!

Zināšanai! Ērtākais un pieejamākais līdzeklis slīdīguma panākšanai ir siekalas. Taču ginekologi maksts vai dzimumlocekļa samitrināšanai neiesaka tās izmantot spēcīgā antibakteriālā sastāva dēļ un ieteic lietot lubrikantus. Orālajam seksam jāizvēlas speciāli mitrinātāji, jo parastajiem var būt nepatīkama garša.

Sūkāt – nesūkāt?

Sūkāšana nav obligāta – tas ir tikai viens no paņēmieniem. Lūk, vienkāršākā orālā prieka programma: iegāz savu „dārgumu” uz muguras gultā, atbrīvo no apģērba viņa „draudziņu” un to kārtīgi aplaizi. Tad cieši apņem peni ar lūpām un līgani kustini galvu augšup, lejup. Brīdī, kad celsi to uz augšu, dzimumloceklis izjutīs to pašu efektu, kāds rastos sūkājot.

Skats, kā mīļotās sievietes galva cilājas starp kājām, neatstāj vienaldzīgu nevienu vīrieti. Protams, vīrieti jo īpaši uzbudinās tava sajūsma, veicot fellāciju. Pat, ja dari to tikai viņa dēļ, neļauj sejā iezagties grimasei „vēēē”. Tad labāk nedari to vispār.

Uzlabo tehniku!

Kad esi apguvusi vienkāršāko, izmēģini ko jaunu. Lūk, daži paņēmieni iedvesmai!

 • Paskrubini! Pirmajos orālā seksa mēģinājumos sievietes parasti „zobus nerāda”, tos it kā pārklājot ar lūpām un baidoties nodarīt pāri. Turpmāk gan vari nodarbināt, rūpīgi uzmanot partnera reakciju.  
 • Rotaļājies! Neķeries pie lietas uz karstām pētām – arī ģenitālajai zonai patīk skūpsti, liekot lietā mēles galiņu.
 • „Tauriņa spārns”. Vieglītiņām slidini mēles galu šurpu turpu pa viņa saitīti peņa aizmugurējā daļā.
 • Spirāle. Pamēģini galvu kustināt ne tikai augšup, lejup, bet – ar nelielu pagriezienu. Kad lūpas tuvojas dzimumlocekļa vidusdaļai, veic galvas pagriezienu, vienlaikus slidinot mēli ap galviņu.
 • „Šērlija Templa”. Laizi dzimumlocekli nevis ar smailu mēles galu, bet visu mēli tās platumā tā, it kā sūkātu cukurgailīti.
 • Vakuums. Apņem locekli ar lūpām ciktāl spēj un izsūc visu gaisu, kas sakrājies mutē. Kustinot galvu, radīsies savdabīgs bezgaisa efekts.
 • Caurumiņš. Interesants efekts panākams, ar mēles galu izpētot atveri, pa kuru izplūst sēklas šķidrums.
 • Karsts vai auksts. Eksperimentē ar temperatūrām! Pirms orālā seksa paturi mutē ledus gabalu vai sasildi muti ar malku karstas tējas.

Rīt vai nerīt?

Sievietes mēdz uzskatīt, ka orālā seksā viņām noteikti jānorij sēklas šķidrums, ja vien vēlas, lai darbiņš būtu izdarīts uz „pieci ar plusu”. Patiesībā fellācija ir daudzveidīgāka, jo, piemēram, geji, kam tā ir viena no galvenajām seksuālās tuvības formām, ne vienmēr un ne obligāti „notiesā” viens otra ejakulātu. Sēklas šķidrumu, protams, var rīt, tomēr tas jādara tiki tad, ja tu pati to vēlies, nevis tādēļ, ka kādam tas šķiet pareizi.

Nevajag bīties, ka „man būs pilna mute un aizrīšos”, jo lielākoties spermas nav vairāk par vienu pilnu tējkaroti. Ja nevēlies saņemt mutē sēklu, iemācies atpazīt sava vīrieša fizioloģisko reakciju īsi pirms tās izšļākšanās. Tad pārstāj stimulēt locekli ar muti un turpini to darīt ar rokām, aizmirstot par saudzīgumu un maigumu – droši pielieto spēku.

Uzlabot garšu

Vīrieša sēklai mēdz būt visdažādākās garšas, smaržas un konsistences – kādam bieza, bet citam gluži šķidra. Vienam tā garšos patīkami, bet citam – sāļa vai pat rūgtena. Ko darīt, ja garša tev šķiet nepatīkama? Pirms uzsāc orālo stimulāciju, paņem mutē nedaudz maigas zobu pastas. Noderēs arī piparmētru konfekte vai malks iemīļota, aromātiska alkoholiskā dzēriena – liķiera vai šerija. Vīrietim katru dienu būtu jāapēd vismaz viens auglis (vislabāk ābols vai gabals ananasa) un selerijas sakne, lai uzlabotu savas spermas garšu un smaržu. Augļos esošais cukurs spējot padarīt sēklas šķidrumu saldenu. Savukārt smēķēšana un kafijas dzeršana gluži pretēji – spermas garšu var samaitāt.

Orālā seksa laikā vari izmantot prezervatīvu, kam pievienota garša, vai lietot speciālu lubrikantu.

Tas jāzina viņam

 • Ievēro personīgo higiēnu.
 • Veic kaunuma zonas epilāciju.
 • Neiedomājies, ka sieviete katrā ziņā vēlas tev veikt orālo stimulāciju tikai tādēļ vien, ka tev šīs izjūtas ir ļoti patīkamas. Orālais sekss patīk ne visām sievietēm.
 • Nekad nelieto vārdus: mana iepriekšējā draudzene to veica labāk!

Dažas viltības, kā izvairīties no pārāk aizrautīga orālā kontakta:

 1. Aptver peni ar roku, tādējādi izveidojot „bufera zonu”, kas neļaus tam tik dziļi ieslīdēt mutē. Ar laiku izmēģini veidu, kurā rokas seko lūpām, tādējādi nodrošinot masāžu visā dzimumlocekļa garumā.
 2. Ieņem pozu starp viņa kājām tā, lai tev palīdzētu arī pašas pleci. Tas īpaši noderēs, lai pasargātu sevi no vīrieša instinktīva spēcīga grūdiena, kad viņš grasās beigt.
 3. Maigi un glāstoši satver no mugurpuses oliņas un saudzīgi pavelc tās uz leju kā zirga pavadu brīžos, kad viņa penis kļūst pārlieku uzmācīgs.

Seksopatologs Artūrs Vāvere iesaka: „Vairāk emociju!”

„Parasti iesaku nopirkt banānu un pamēģināt to pasūkāt, neiesaistot šai procesā zobus. Sievietes, kuras pirmoreiz izmēģina orālo seksu, ir pārsteigtas, cik ātri nogurst mute. Tas tādēļ, ka šai procesā tiek iesaistītas gluži citas muskuļu grupas. Lai tās attīstītu, ir vajadzīgs treniņš. Nomierināšu – tikpat pārsteigti ir puiši par to, cik maz spēka ir viņu mēlei un kā tai trūkst lunkanības, lai spētu apmierināt meiteni.

Jaunas meitenes nereti orālo seksu izmanto, lai „Jānis neaizietu pie Anniņas”. Manuprāt, šāda attieksme neder nedz jauniešu, nedz nobriedušu cilvēku starpā. Ja divi mīlētāji cenšas sagādāt baudu viens otram, tas ir abpusējs process un būtībā nav iespējams, ka viens, redzot otra uzbudinājumu, ko pats radījis, paliek vēss un neiespaidots. Lielākoties baudas vilnis pārņem abus, jo sekss notiek ne tikai fizioloģiskā, bet arī emocionālā līmenī.

Vēlos atgādināt, ka orālais sekss, kaut arī pasargā no nevēlamas grūtniecības, nepasargā no seksuāli transmisīvām slimībām, tai skaitā vīrusu hepatītu un AIDS. Tādēļ pirms orālā seksa nevajadzētu intensīvi mazgāt zobus, lai ar zobu suku netraumētu smaganas – vīrusi var iekļūt asinsritē arī caur pavisam niecīgām mikrobrūcītēm. Toties tūlīt pēc dzimumorgānu stimulācijas ar lūpām un mēli, mutes dobums ir kārtīgi jāizskalo.”

Publicēts: Kasjauns.lv 
Konsultē seksopatologs Artūrs Vāvere
Uz Augšu