Kāpēc publiski atkailinās? Pirmoreiz LNT vēsturē 15 gadu laikā ir noticis gadījums, kad TV kameru priekšā atklāti tiek novilktas bikses un visa “mantība” nodemonstrēta atklāti un speciāli uzspēlētā veidā. 

Intervijā šova producents un LNT kreatīvais direktors Niks Volmārs atzīstas:

“Esmu ārkārtīgi pārsteigts par šī video publisko parādīšanos, jo tas bija pieejams tikai mūsu kolektīva ietvaros. Laikam kāds nebija apmierināts ar televīzijas lēmumu šo video nekādi nepubliskot vai arī vēlējās piepelnīties, šo video pārdodot jūsu portālam. Tomēr cenšamies uztvert notikušo mierpilni. Es ļoti labi saprotu, ka šādi notikumi ir mūsdienu digitālā laikmeta realitāte un jābūt uz to absolūti gataviem. Žēl Didzi, jo viņš ir ārkārtīgi talantīgs jaunais mūziķis. Tomēr viņa tēlam šādas ēverģēlības varbūt arī mazliet piestāv. Viņš ir brīvdomātājs, mūziķis, no kura šādi gājieni pat neizskatās amorāli, drīzāk pat jautri.”

Volmārs nenoliedz, ka visa LNT vadība un komanda bijusi šokā un staigājusi kā uz karstām oglēm todien, kad Puaro.lv publicēja šo atklāto video.

Niks piebilst, ka nesaprot arī skandalozās Lienes Brikouskas kailfoto ievietošanu internetā. Uz brīdi publicēja, pēc tam kailfoto no interneta telpas pazuda. Volmārs uzskata: ja jau uzsāk kādu akciju vai spēli, tā jāiztur līdz galam! Lai no malas tas neizskatītos neveikli un smieklīgi.

Tikmēr paša Didža reitingi tiešām ir tikai cēlušies, un viņš viennozīmīgi ir vispopulārākais šova dalībnieks – fotogalerijā grupas “Nu Un” mirkļi tiešraidēs.

Kāpēc slavenības atklāj savus kailos ķermeņus plašas sabiedrības apskatei? Komentē ārsts seksologs-seksopatologs Artūrs Vāvere.

„Šovbizness ir tāds, kāds tas ir, un, protams, atrodoties tajā, ir nepieciešams ar kaut ko izcelties, pievērst sev uzmanību. Vieniem ir dabas dots talants, bet citiem tā var nepietikt, un, lai pievērstu sev uzmanību, nākas izdomāt kādus šova elementus, piemēram, parādīties bez apģērba vai parādīt publikai savu „draudziņu”. Visticamāk, kritērijs šādām darbībām ir rezultāts, kāds ar to tiek panākts”, komentē ārsts seksologs-seksopatologs Artūrs Vāvere, kā piemērus minot Zemenes skrējienu futbola laukumā un Dona rīcību Talantu fabrikas telpās, kad jaunais censonis ar krēslu sadauzīja spoguli. „Nekas šausminošs tajā nav saskatāms, protams, ja vien tas nav saistīts ar vardarbību un no šāda šova elementa necieš apkārtējie”, speciālists piebilst.

Viņš noliedz, ka tas būtu saistīts ar ekshicibionismu: „To drīzāk var saistīt ar uzmanības trūkumu. Nepieciešamās uzmanības trūkums var radīt trauksmi, kas var novest pie dažāda veida ekstrēmiem risinājumiem. Fotogrāfiju izsūtīšana gan vairāk būtu saistāma ar narcismu – iemīlēšanos sevī, savā ķermenī. Līdz ar to rodas vēlme parādīt citiem, cik skaista es esmu… Protams, visos šajos gadījumos pastāv iespēja, ka tā pamatā ir kādi psihiski traucējumi, bet tikpat labi tas var būt tikai šova elements. No tā, cik atklātas bildes vai darbības tiek attēlotas, varētu domāt gan par izmisuma pakāpi, kādā cilvēks nonācis, gan arī par viņa iekšējās pasaules brīvību”.

„Ētikas normas ir relatīvs jēdziens, ko veido pati sabiedrība. Ja sabiedrība pieņem, ka kails ķermenis ir kas neķītrs un nav ētisks, tad dotajā sabiedrībā tā tas ir. Un bieži zem šīm ētikas normām slēpjas sabiedrības liekulība, kompleksi un aizspriedumi. Runājot par dažādiem šoviem, bieži šādas rīcības konkrēto šovu padara interesantāku un piesaista lielāku skatītāju uzmanību, kas arī būtu šo šovu mērķis. Vai tas ir ētiski vai neētiski? Domāju, ka viss jāskatās kontekstā, nevar izraut tikai faktu un tagad to apspēlēt, nezinot kur un kādos apstākļos tas noticis”, stāsta Artūrs Vāvere.

Uz Augšu