Vai wam–wet un wam–messy ir jauns seksa novirziens? Pēdējā laikā dažādos masa mēdijos tiek rakstīts par, it kā, jauna seksa novirziena rašanos, ko dēvē par wam ar tā paveidiem wet un messy. Bet jāatdzīst, ka masa medijiem patīk uzpūst no oda zīloni, īpaši pat neiedziļinoties lietas būtībā. Seksoloģijā šādas psihoseksuālas novirzes ir jau aprakstītas un dažādām izpausmēm doti savi nosaukumi, kā piemēram, sallizomānija - seksuālās baudas gūšana un uzbudinājuma paaugstināšana smērējot savu seksuālo parneri ar dubļiem vai cita veida netīrumiem.

Kas tiek apzīmēts ar šie terminiem: wam-wet un wam-messy? Seksuāla uzbudinājuma un baudas gūšana smērējoties vai/un smērējot partneri ar dažādām lietām, piemēram, dubļiem, ēdienu atliekām, atkritumiem vai ūdeni utt. Lai arī līdzīgi notiek izmantojot izkārnījumus (koprofīlija, ekskrementofīlija), spermu (pollūcionisms) vai urīnu (urofilija - zelta lietus), šai deviācijai nav raksturīgs smērēšanās ar cilvēku izdalījumiem. Daļa speciālistu šo novirzi uzskata kā fetišisma paveidu.

Noteikti jāpiemin, ka par deviāciju jeb seksuāla rakstura traucējumiem runā tad, ja bez šīm darbībām nav iespējams sasniegt seksuālu uzbudinājumu un tās ir ilgstošas. Pārim, kas seksuālās darbības izdomā veikt ezerā vai seksuālo rotaļu laikā izmanto ievārījumu, ar kuru viens otru nosmērē un tad nodarbojas ar seksu, nebūt nenozīmē, ka ir seksuālas novirzes. Bet ja šīs darbības tiek veiktas regulāri un izmainot šo scenāriju nevar sasniegt uzbudinājumu vai gūt seksuālu apmierinājumu, tad ir jārunā par seksuāla rakstura traucējumiem.

Wam-wet izdarībām var pieminēt slapjo kreklu konkursus, kādi bieži norit arī izstādē "Erots". Jāsaka, ka lielāku baudu no notiekošā gan gūst apkārtējie skatītāji, bet daļā gadījumu, arī paši dalībnieki no šīm darbībām gūst seksuāla rakstura uzbudinājumu.

Latvijā, šāda deviācija nav plaši sastopama, nemaz nerunāsim par kādiem šo wam fanu klubiem. Salīdzinot ar citām deviācijām, šī ir procentuāli ļoti maz izplatīta un ņemot vērā Latvijā dzīvojošo nelielo seksuāli aktīvo cilvēku skaitu - tie varētu būt pāris desmit.

Speciālistu redzes lokā parasti cilvēki ar seksuāla rakstura traucējumiem nonāk tad, ja šie traucējumi, cilvēkam pašam kļūst traucējoši, jeb, ja tie ir saistīti ar likuma pārkāpšanu.

Uz Augšu