Vaginālās lodītes

Baudas gūšanai vienatnē, seksuālajām rotaļām kopā ar mīļoto un vagīnas muskuļu treniņam – tik daudzveidīgs ir mīlas lodīšu pielietojums. Kā tās izvēlēties un izmantot?

Jaunībā vaginālās lodītes noder baudas sajūtu iepazīšanai, taču nevainīgām meitenēm, kuras grib saglabāt jaunavības plēvi, labāk tās nelietot, iesaka seksologs Artūrs Vāvere.

Trenēt maksts un starpenes muskulatūru, to sasprindzinot un atslābinot, vajadzētu ikvienai seksuāli aktīvai sievietei. Treniņš būs pilnvērtīgāks un saistošāks ar vaginālajām lodītēm. Tas palīdzēs mīlējoties labāk sajust partnera locekli un nostiprināt vagīnas satvēriena refleksu, radot izteiktāku labsajūtu vīrietim.

"Trenēt maksts un starpenes muskulatūru, to sasprindzinot un atslābinot, vajadzētu ikvienai seksuāli aktīvai sievietei. Treniņš būs pilnvērtīgāks un saistošāks ar vaginālajām lodītēm."

Tā kā mazā iegurņa muskuļi laika gaitā nereti atslābst, pietiekami nenoslēdzot urīnizvadkanālu, it īpaši mazkustīgajām, treniņš noder arī urīna nesaturēšanas profilaksei un novēršanai.

Akmeņi un koka gabaliņi maksts muskuļu trenēšanai un apmierinājuma gūšanai Austrumos izmantoti jau sirmā senatnē, bet Eiropā vaginālās lodītes sāka lietot tikai 18. gadsimtā Francijā, dēvējot par mīlas āboliem. Lai pārbaudītu maksts muskuļu tonusu, kādreiz sievietes intīmajā vietiņā ievietojušas jēlu olu un staigājot centušās to nesaplēst.

Kā trenēties baudai

Līdz kādai pakāpei vagīnu iespējams nostiprināt? “Televīzijas raidījumos esmu redzējis, ka sieviete makstī saspiež valriekstu un izšauj no tās tenisa bumbiņu,” stāsta Artūrs Vāvere. “Tik augstu trenētības pakāpi ikvienai nav jācenšas sasniegt, turklāt tā nebūt neliecina, ka šīs sievietes un viņu partneri seksā gūst krietni lielāku baudu. To nosaka arī daudzi citi apstākļi, piemēram, attiecības un noskaņojums.”

Sākumā treniņam ieteicams izmantot vidēja lieluma un smaguma lodītes ap trim centimetriem diametrā ar izcilnīšiem vai sariņiem. Tās būs vieglāk noturēt makstī. Vibrējošās bumbiņas šim nolūkam nav piemērotas.

Visērtāk lodītes ievadīt vagīnā guļot. Lietojot bumbiņas, ko savieno aukliņa, tā jāatstāj ārpusē, lai lodītes varētu viegli izņemt. Ja intīmajam palīglīdzeklim striķīša nav un šķiet, ka tas pazudis maksts dziļumā, nevajag uztraukties – atbrīvojot mazā iegurņa muskulatūru, palēkājot vai pietupjoties, lodīte izslīdēs laukā. Nav dzirdēts, ka kādai būtu nācies lūgt to izņemt ginekologam.

Pirms lodīšu ievadīšanas jāiztukšo urīnpūslis, lai tas nenospiestu maksti un zarnu sieniņas. Lai gūtu efektu, treniņam ik dienu jāvelta vismaz 15 minūtes.

Centieties staigājot noturēt lodīti makstī. Ja tas izdodas, muskuļu tonuss ir pietiekams. Tad pamēģiniet to ar pavisam mazu vai smagāku, gludu bumbiņu – nāksies piepūlēties vairāk.

Mēģiniet noturēt lodīti makstī pietupjoties, kad starpenes muskuļi ir atslābuši.

Iemācieties pārvietot bumbiņu vagīnā. Dziļi ieelpojot, centieties to pacelt pēc iespējas augstāk, bet izelpojot atslābiniet muskuļus, nolaidiet nedaudz zemāk un mēģiniet noturēt.

Kuras vislabākās?

Daudzas, ievietojot makstī bumbiņas, gūst labsajūtu un pat orgasmu. Ja tās nerada uzbudinājumu, iespējams, piemērotākas būs citas.
Visbiežāk intīmie palīglīdzekļi izgatavoti no plastmasas, silikona, metāla un stikla. Par ekskluzīvām uzskatāmas dabīga materiāla – akmens un koka – bumbiņas.

Var iegādāties atsevišķas lodītes vai arī uz aukliņas savērtas divas, trīs vai četras. Lielākajai daļai ir dobs vidus, kurā ievietota otra, smagāka bumbiņa, kas rada mainīgu smaguma centru un lielāku baudu, sievietei ar tām kustoties.

Lodīšu lielums ir no viena līdz pieciem centimetriem diametrā. Iesācējām vēlams izvēlēties tādas, kurām tas ir trīs līdz trīsarpus centimetriem.

Visbiežāk šīm intīmajām rotaļlietām ir apaļa vai ovāla, putna olai līdzīga forma. Tās var atgādināt zemenītes, sirsniņas, miniatūras golfa vai amerikāņu futbola bumbas. Īpaši kairinošas sajūtas izraisa lodītes ar sariņiem, radziņiem vai citādiem izciļņiem, kā arī vibrējošās, ar pulti regulējamās. Tās visbiežāk ir ovālas formas un nav savā starpā savienotas.

Tiek piedāvātas arī bumbiņas, kas sastiprinātas nevis cita aiz citas, bet pamīšus. Tad pirmo var ievadīt makstī, bet nākamo atstāt ārpusē, radot dubultu kairinājumu.

Cieta materiāla lodītes, kurās iestrādāta cita smagāka bumbiņa, mēdz grabēt, taču vagīna troksni slāpē, un apkārtējiem tas nav dzirdams.
Mīlas lodītes var iegādāties ne vien intīmpreču veikalos, bet arī dažās aptiekās. To cena ir no trīs līdz piecpadsmit latiem, taču atsevišķi vibrējoši izstrādājumi, ar kuriem gūstamas īpaši patīkamas sajūtas, ir dārgāki.

Dāvana mīļotajam

Gan sievietes, gan viņu partneri var lietot arī anālās lodītes, kas paredzētas tikai baudai, nevis muskuļu treniņam. Tūpļa atvere ir erogēna zona visiem cilvēkiem, ja vien prot to atbilstoši kairināt.

"Ļoti patīkama ir pati lodīšu ievadīšana un izņemšana. Daudzas sievietes vēlas, lai to darītu partneris, un tas, bez šaubām, uzbudina arī viņu."

Šo intīmo rotaļlietu virtenē pirmā bumbiņa ir mazāka diametra, lai maigajā atverē ievadītu pēc iespējas saudzīgāk. To virsma var būt gan gluda, gan rievaina. Daudzi dod priekšroku tādām, kurās mazākas sakārtotas pamīšus ar lielākām, jo, tās ņemot laukā, rodas īpaši patīkamas sajūtas.

Uzmanīga šo bumbiņu ievadīšana, izmantojot lubrikantu, nevar kaitēt. Tomēr tiem, kuri bieži un visai intensīvi stimulē anālo atveri, īpaši mazkustīgajiem, vēlams trenēt mazā iegurņa muskulatūru, to sasprindzinot un atslābinot. Citādi, mazinoties tās tonusam, ar laiku var rasties grūtības saturēt vēdera izeju.

Rozīnīte mīlas rotaļām

Vaginālās lodītesLodītes noder intīmās tuvības dažādošanai un seksuālo izjūtu pastiprināšanai gan sievietei, gan vīrietim. Priekšspēles laikā vaginālās bumbiņas uzlabo maksts apasiņošanu un mitrināšanos, ļaujot sagatavoties tuvībai.

Ļoti patīkama ir pati lodīšu ievadīšana un izņemšana. Daudzas sievietes vēlas, lai to darītu partneris, un tas, bez šaubām, uzbudina arī viņu. Seksuālajās rotaļās vagīnā var ieslidināt daudzas savstarpēji nesavienotas bumbiņas un pakāpeniski pa vienai izvilkt. Ievadītās lodītes netraucēs arī dzimumakta laikā. Penim kustoties, tās radīs pastiprinātu maksts sieniņu kairinājumu, palīdzot ātrāk sasniegt orgasmu.

Vīrietim vislielāko baudu sagādās partneres mīlas aliņā ievietotas vibrējošās bumbiņas.

Neatkārtojamas sajūtas gūstamas, vienlaikus izmantojot vaginālās un anālās lodītes. Pēdējo veidi un forma nav piemērota maksts kairināšanai. Anālās bumbiņas dzimumakta laikā ievietojot sievietes tūplī, taisnā zarna piekļausies makstij, samazinot tās apmēru, un penis ciešāk saskarsies ar maksts sieniņu, radot lielāku kairinājumu.

Rosina vēlmi mīlēties

Ieva (43):

”Reiz draudzene pārsteidza mani ar mulsinošu dāvanu – uz aukliņas savērtām zelta krāsas bumbiņām. Pati atzina, ka īpašas sajūtas no tām nav guvusi. Taču es nevarēju vien sagaidīt, kad tikšu mājās un varēšu tās izmēģināt.

Vakarā vīram neko neteicu. Aizvēru aiz sevis guļamistabas durvis un izbaudīju jaunatklāsmes prieku vienatnē. Secināju – mīlas lodītes raisa erotisku noskaņojumu un vēlmi pēc seksa. No domām vien, ka kāds varētu atklāt manī glabāto noslēpumu, kļūstu mikla.
Internetā sieviešu pieredzes apmaiņā lasīju, ka dažas ar vagīnā ievadītām lodītēm iet uz darbu, ik pa brīdim gūstot orgasmu. Kaut gan kārdinājums ir liels, vēl neesmu sadūšojusies ar sevī slēpto mantiņu doties ārpus mājas. Baidos, vai spēšu koncentrēties darbam. Kā gan staigāšu tāda – ar piesarkušiem vaigiem. Turklāt bumbiņas mazliet grab – ja nu kāds sadzird?...”

Noderīgi padomi

  • Mīlas lodītes pirms ievadīšanas un pēc izņemšanas vēlams noskalot ar siltu ūdeni un apstrādāt ar speciālu dezinficējošu līdzekli, ko var iegādāties intīmpreču veikalos. Plastmasas bumbiņas var kopt arī ar ziepēm.
  • Ja sieviete nav uzbudināta, pirms ievadīšanas intīmo rotaļlietu ieziež ar  lubrikantu. Tas īpaši ieteicams, ja uz bumbiņu savienojošās aukliņas ir mezgliņi. Anālo lodīšu izmantotājiem, lai netraumētu zarnas gļotādu, lubrikanta lietošana ir obligāta.
  • Tāpat kā zobu birstīti un citus individuālās higiēnas līdzekļus, intīmos piederumus nevajadzētu aizdot citiem.  
  • Vaginālās bumbiņas nedrīkst lietot mēnešreižu laikā, jo tās var veicināt izdalījumu uzkrāšanos un infekcijas izplatību, kā arī dzimumorgānu iekaisuma gadījumā.
  • Ar ievadītām lodītēm nevajadzētu staigāt augu dienu, jo pastāvīga kairinājuma dēļ ar laiku mazināsies vagīnas jutība un bauda mīlējoties.
Indra Ozoliņa, raksts publicēts žurnālā 36,6C, 2010. g. martā

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu