Vīrieša vietā – vibrators? Mākslīgo dzimumlocekļa aizstājēju uzskata par vientuļas sievietes sabiedroto, taču draudzene to iegādājusies kopā ar vīru. Vai šo intīmo rotaļlietu būtu vērts izmēģināt? Kaut arī diezgan daudziem pret vibratoru izmantošanu mīlas spēlēs ir aizspriedumi, tie tomēr ir visplašāk lietotie intīmo palīglīdzekļu klāstā.

Sākotnēji bija pazīstami tikai dzimumloceklim līdzīgi stimulatori bez darbināšanas iespējām. Vibratori radās vēlāk, pilnveidojoties ražošanas tehnoloģijām.

Savulaik ASV tos uzskatīja par teju pirmās nepieciešamības preci un varēja nopirkt gluži vai katrā tirdzniecības vietā. Taču pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, parādoties pirmajām pornogrāfiskajām filmām, tos sāka atzīt par pieaugušo rotaļlietām un pārdot tikai specializētos veikalos.

Trešais mīlas rotaļā

”Vibrators noder ne tikai vientuļai sievietei dzimumakta imitēšanai, bet arī erogēno zonu kairināšanai abiem partneriem, uzbudinājuma kāpināšanai priekšspēles laikā, tātad – pāra intīmās dzīves dažādošanai,” uzsver seksologs Artūrs Vāvere.

Daudziem vīriešiem patīk vērot, kā partnere masturbē ar vibratoru, taču, manuprāt, tas ir mazliet perversi un var radīt mazvērtības izjūtu. Savukārt sievieti nereti pārņem kauns, ka partneris uz viņu šajā brīdī lūkojas, un aizvainojums par viņa neiesaistīšanos mīlas spēlē.”

Artūrs Vāvere domā, ka sievietes, kuras nespēj atbrīvoties partnera klātbūtnē, dažkārt augstāko baudu gūst, tikai apmierinot sevi ar vibratoru, tādēļ sekss bez tā var šķist nepilnīgs. Tām, kurām ir partneris, ieteicams izvēlēties viņa penim līdzīga izmēra palīgierīci. Seksologs novērojis, ka sākumā sievietes parasti iegādājas samērā mazu falla imitatoru, bet pēc tam – arvien lielāku. Taču vīrieši nereti vēlāk sūdzas, ka partnere dzimumaktā vairs nesasniedz orgasmu, jo ar apjomīgāku mākslīgu rīku guvusi lielāku baudu. Šādu situāciju ir iespējams risināt, piemēram, ar manšetēm, kas palielina locekļa apkārtmēru, vai uzmavām, kas to pagarina. Tomēr, protams, ne vienmēr tas palīdz, jo baudas gūšana atkarīga no partneru attiecībām.

Ja vīrietim ir grūtības saglabāt erekciju, kamēr sieviete sasniedz orgasmu, vibratora vietā dzimumlocekļa kustības var imitēt arī ar pirkstiem vai novest partneri līdz baudas virsotnei, kairinot klitoru ar mēli.

Izvēle – visplašākā

Lai vibrators radītu vēlmi to izmantot, svarīgi, lai tas patiktu pēc izskata. Tie mēdz būt visdažādākajos toņos – no miesas krāsas līdz melniem.

Agrāk šīs mantiņas vienmēr atgādināja dzimumlocekli, taču jaunākās ieņem arī savādāku, piemēram, delfīna vai bitītes formu. Tām, kuras dod priekšroku penim pēc iespējas līdzīgākam izstrādājumam, patiks ierīces, kurām imitēta priekšādiņa, piebriedušas vēnas, oliņas un pat kaunuma apmatojums.

Paši mazākie vibratori, kas ir 7–10 centimetrus gari, paredzēti galvenokārt klitora, anālās atveres, krūšu galu un citu erogēno zonu kairināšanai. Falla imitatori, kuriem nav mehānisku darbināšanas iespēju, mēdz būt īsti milzeņi – līdz pat 35 centimetriem garumā un 15 resnumā. Vispieprasītākie ir 14–20 centimetrus gari izstrādājumi ar 13–14 centimetru apkārtmēru.

Vecās paaudzes vibratoriem motoriņš ir ievietots vidusdaļā, modernākajiem – pie galviņas, radot izteiktāku vibrāciju un patīkamākas sajūtas. Daži darbojas paskaļi, citi – klusāk. Daudziem ir regulējams vibrācijas ātrums, var būt līdz pat 15 dažādiem režīmiem.

Agrāk vibratori tika izgatavoti no plastmasas, gumijas vai metāla. Tagad iecienītāki ir mīksti un elastīgi želejveida izstrādājumi no mākslīgās ādas vai silikona.

Daudzas sievietes dod priekšroku ierīcēm ar izliektu galu, kas piemērotas jutīgā G punkta kairināšanai. Pēdējā laikā tiek piedāvāti divdaļīgi intīmie palīglīdzekļi ar sānu atzariem klitora un anālās atveres stimulācijai. Papildu uzbudinājumu izraisa rieviņas uz ierīces sienām, kas it īpaši jūtamas vibratora izņemšanas brīdī. Citiem iekšpusē ievietoti gredzeni, kuri pārvietojas, radot patīkamu kairinājumu. Dažiem ir piesūcekņi, ar kuriem tos nostiprināt uz taisnas, cietas virsmas – uz galda, pie sienas vai skapja.

Atsevišķi vibratori paredzēti piesprādzēšanai pie ķermeņa. Tie ieteicami vīriešiem, kuriem ir erekcijas traucējumi, un sievietēm, kuras vēlas apmierināt par-tneri anāli.

Var iegādāties arī dažādas uzmavas, lai palielinātu mākslīgā falla apkārtmēru vai mainītu tā reljefu.

Indra Ozoliņa, 36,6°C

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu