pc-muslulisPC muskulis (pubococcygeus muscle) izklāj mazo iegurni un veido tā pamatni - starpeni, uz kuras balstās mazā iegurņa orgāni: priekšdziedzeris, urīnpūslis, dzimumlocekļa sakne, resnā zarna, tie apņem anālo atveri, maksts ieejas vārtus sievietei. Daudzi autori PC muskuli dēvē par mīlas muskuli, jo tam ir nozīme katra cilvēka seksuālajā dzīvē. Austrumu medicīnā PC muskulim tiek piedēvēts seksuālās enerģijas sūkņa īpašības. Patiesībā, starpenes diafragmu veido un šajos procesos iesaistās daudz vairāk muskuļi, bet nesarežģīsim lietas būtību un tos visus sauksim par PC muskuļiem. Jo labāk attīstīti šie muskuļi, jo lielāku baudu var gūt un arī sniegt partnerim.

Šiem muskuļiem būtiska īpatnība ir tā, ka ikdienā tie netiek pietiekoši nodarbināti. Arī tiem, kuri nodarbojas ar sportu, šie muskuļi netiek pietiekoši noslogoti. Visaugstākais šo muskuļu tonuss ir maziem bērniem, bet ar gadiem šo muskuļu tonuss mazinās un tie atslābst. 

PC muskuļa atslābums ne tikai pasliktina seksuālās spējas, bet var būt arī par iemeslu urīna nesaturēšanai (pēc pačurāšanas, kādu laiku vēl izpil urīns), kā arī ar laiku atslābst anālās atveres slēdzējmuskuļi.

Katrs pats var pārbaudīt šo muskuļu stāvokli, atslābinieties un pamēģiniet ievadīt anālajā atverē pirkstu. Ja anālā atvere ir cieši noslēgta, tas liecina, ka muskuļi ir vidēji labi attīstīti, bet jā pirksta ievadīšanai nav pietiekošas pretestības, tad tas viennozīmīgi liecina, ka šie muskuļi ir pilnībā atslābuši. Praksē novērots, ka pat 20 gadīgiem jauniešiem, šī muskuļa tonuss ir ļoti zems.

Kādos gadījumos būtu ieteicams PC muskuļu treniņi?

  • urīna nesaturēšana - pēc urinācijas vēl kādu laiku turpina pilienu veidā izdalīties urīns;
  • anālās atveres tonusa pazemināšanās;
  • ātras sēklas noplūdes - priekšlaicīgas ejakulācijas gadījumos, lai iemācītos kontrolēt sēklas noplūdi;
  • pavājināta, nenoturīga erekcija - PC muskuļu treniņš veicinās erekcijas noturību un stiprumu;
  • profilaktiski vīriešiem, kuriem ir mazkustīgs, sēdošs darbs, neregulāras seksuālās attiecības;
  • hemoroīdu, neskaidras etioloģijas anālās atveres niezes gadījumos utt.

Kā redzam, šo muskuļu treniņš ir ieteicams katram vīrietim. Tāpēc seksterapijas treniņus sāksim tieši ar šiem vingrinājumiem. PC muskuļu treniņa elementi būs sastopami arī citu vingrinājumu aprakstos.

Starpenes muskuļu vingrinājumi >>>

Uz Augšu