Profilaktiskās apskatesSalīdzinot sievietes un vīriešus, tad uz doto brīdi vīrieši ir daudz nelabvēlīgākā situācijā. Lai izziet jebkuru medicīnisko apskati, sievietēm, jāapmeklē ginekologs, kas arī lielākā vai mazākā mērā seko līdzi sievietes seksuālajai veselībai (dzimumorgānu attīstībai, dzimumorgānu slimībām utt). Vīrieši, lai saņemtu ārsta izziņu par veselības stāvokli, reti kurš apmeklē speciālistu, kas apskata viņa dzimumorgānus un novērtē vīrieša seksuālo veselību. Un biežāk šādām apskatēm ir tīri formāls raksturs.

Kāda atšķirības starp apskatēm?

Vispārīgās profilaktiskajās apskatēs novērtē veselības stāvokli pārbaudot sirds asinsvada un elpošanas sistēmu, paŗbaudot redzi, atsevišķos gadījumos arī dzirdi. Tiek veiktas vispārīgas asins un urīna analīzes. Sievietēm arī ginekoloģiskā apskate. Vārdu sakot, tiek novērtētas svarīgākās cilvēka orgānu sistēmas. Un, ja vīrietis pats neizsaka, kādas sūdzības par seksuālo veselību, šī sfēra tiek izlaista.

Laikā, kad vīriešiem bija pakļauti obligātajam militārajam iesaukumam, no 15 gadu vecuma reizi gadā izgāja vispārīgo medicīnisko apskati, kuru laikā tika arī novērtēts viņu dzimumorgānu attīstība un savlaicīgi informēti par kādām novirzēm. Šajās apskatēs savlaicīgi tika konstatētas izplatītākās dzimumlocekļa attīstības traucējumi, tai skaitā arī sasitīti dzimumlocekļa priekšādiņas patoloģijas. No tiem laikiem jau ir nomainījusies gandrīz paaudze. Mūsdienās 20 gadīgi un pat 30 gadīgi nav apmeklējuši nevienu ārstu, kurš novērtētu viņu seksuālo veselību. Un nav brīnums, ka 25 gadīgs vīrietis pēķšņi saprot, ka ar viņa dzimulocekli ir kaut kādas problēmas.

Seksologs profilaktiskajā apskatē:

 1. Apskata un novērtē vīrieša sekundārās dzimumpazīmes - kas var liecināt par hormonāliem attīstības traucējumiem
  • vīerieša ķermeņa uzbūvi- vīrišķo un sievišķo hormonu attiecības traucējumi var veicināt sievišķigas ķermeņa formas veidošanos;
  • ķermeņa apmatojums, tā tipu;
  • krūšu dziedzeru attīstību - ginekomastija;
  • ārējo dzimumorgānu attīstību;
 2. Apskata un pārbauda ārājos dzimumorgānus
  • dzimumlocekļa attīstība - forma, izmērs, izliekums utt;
  • priekšādiņas, saitītes attīstība - priekšādiņas fimoze, īsas priekšādiņas saitīte utt;
  • sēklinieku izmattīstība - vai abi sēklinieki ir noslīdējuši sēklinieku maisiņā, sēklinieku lielums, to konsistenci, varikocelles esamību utt.;
  • iekaisīgu procesu esamību - urīnkanāla iekaisumu, balanopostīts utt.
 3. Tiek pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar:
 4. Nepieciešamības gadījumā tiek veikti nepieciešamie papildus izmeklējumi un analīzes.

No kāda vecuma un cik bieži ir jāapmeklē profilaktiskās apskates?

Ieteicamais vecums, kad vajag apmeklēt profilaktisko seksologa apskati ir 18 gadu vecumā vai agrāk, ja pats vīrietis konstatē, ka kaut, kas nav tā kā vajadzētu būt. Sasniedzot 18 gadu vecumu, lai arī kā to vīrietis nevēlas, būtu jāierodas uz apskati, lai pilnībā būtu pārliecināts par savu seksuālo veselību.

Profilaktisko apskati jāapmeklēt 1 reizi gadā, neatkarīgi vai ir seksuālās attiecības jeb nav.

Kāpēc nepieciešams apmeklēt seksologa apskates?

Tipiska jautājums, kas rodas ikvienam vīrietim, kurš uzskata, ka viņam ir viss normāli un nav problēmu seksuālajā dzīvē. Sabiedrībā ir izveidojies steriotips, ka seksologu apmeklē tikai cilvēki ar seksuālām problēmām.

No praktiskās pieredzes varu teikt, ka seksologu apmeklē tad, kad jau seksuālas rakstura problēmu rezultātā vīrietim sāk veidoties neiroze. Jebkuru problēmu vieglāk ir novērst sākotnēji nekā, tā jau ir iesēdusies zemapziņā. Biežākais variants, atnāk vīrietis uz konsultāciju - pēc nedēļas plānojas intīmas attiecības ar jaunu partneri, bet viņam ir tādas un tādas nelaimes, un vēlēšanās, lai dakteris vienā momentā atrisina visas problēmas. Tas reāli nav iespēms...

Kāpēc 27 gadīgs vīrietis gaida savas attiecības un tikai nedēļu pirms tām vēršas pēc palīdzības pie ārsta, ja šīs problēmas varējis jau novērst 5-7 gadus atpakaļ?
Kā jūtas vīrietis, kad draudzene iesaka aiziet pakonsultēties pie ārsta, jo viņai liekoties, ka ar drauga dzimumloceklim nav kaut kas kā vajaga?

Neviens cilvēks nevar visu zināt un visbiežāk mēs pat neapzinamies to, ko nezinām. Tāpēc arī ir nepieciešamas profilaktiskās apskates, kurās, speciālists savlaicīgi konstatēs un ieteiks kā novērst esošās problēmas.  Tas īpaši attiecas uz jauniešiem, kuriem vēl nav bijušas seksuālās attiecības.

Gados vecākiem kungiem, kā arī vīriešiem, kuriem ir regulāras seksuālās attiecības - svarīgs jautājums ir saglabāt un varbūt pat uzlabot savas seksuālās spējas. Ar gadiem, mainoties vielmaiņas procesiem, dabīgā veidā samazinoties hormona līmenis asinīs - organismam dabīgi novecojot, ir nepieciešams seksot tam, lai seksuālās funkcijas nepasliktinātos.

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu