Seksuāla rakstura traucējumi Pirmajā mirklī varētu domāt, ka jauniem vīriešiem jau nu nevajadzētu būt nekādām seksuāla rakstura problēmām, tad ārsta praksē sastopas tieši ar pretējo, ka jauniešiem ir daudz vairāk un daudz dažādākas nekā vidēja vecuma vīriešiem. Nebūtu pareizi teikt, ka šie traucējumi rodas seksuālās pieredzes trūkuma dēļ. Biežāk tiek novēroti dažādi funkcionāli un attīstības traucējumi, kuriem nav sakara ar seksuālo pieredzi.

Ir neizprotams, kāpēc jauni vīrieši pēc palīdzības pie ārsta vēršas “pēdējā brīdī”? Šie jaunieši savu problēmu jau apzinājuši sen, bet pēc palīdzības vēršas pēc vairākiem gadiem, visbiežāk, kad satikuši savu otro pusīti un plāno uzsākt dzimumdzīvi. Un tad vēlas, lai vienā dienā ārsts atrisina visas šīs problēmas, jo nākošnedēļ būšot sekss.

Ļoti reti, kad iespējams novērst gadiem ilgušas problēmas pāris dienu laikā!

Biežākās problēmas dēļ kurām vēršas pie seksologa?

Biežākais jautājums ir saistīts ar priekšādiņas attīstības traucējumiem. Šo problēmu jau apzinās 14-16 gadu vecumā. Šie traucējumi saistīti ar pilnīgu vai daļēju priekšādiņas gredzena sašaurinājumu.

Priekšādiņas attīstības traucējumu novēršana vidēji prasa 1-3 mēnešus. Vidēji populācijā šie traucējumi tiek novēroti 3-6% vīriešu.

Nākošais svarīgs jautājums ir saistīts ar neadekvātu dzimumlocekļa jūtību uz kairinājumiem, kas visbiežāk noved pie ātras sēklas noplūdes vai pretēji pie apgrūtinātas sēklas noplūdes. Laiks, kāds nepieciešams normalizēt dzimumlocekļa jūtību var ilgt 6 mēnešus un ilgāk.

Ne retāk sastopami jautājumi ir saistībā ar dažādiem iekaisīgiem procesiem, kas nebūt nav saistīti ar seksuāli transmisīvām slimībām. Dzimumlocekļa ādas, gļotādas iekaisumi, dažādas kārpas un cita veida izsitumi. Mūsdienās nav nekāds retums arī hroniski priekšdziedzera iekaisumi (prostatīts) jauniem vīriešiem!

Retāk, bet ļoti nopietns jautājums, kas prasa daudz ilgāku laiku, lai to novērstu ir dzimumlocekļa izliekums. Man ir nācies saskarties ar situācijām, kur vīrietim erekcijas stāvoklī dzimumloceklis vidusdaļā veido izliekumu 900 leņķī un kurš vēlas šo izliekumu iztaisnot nedēļas laikā… Dzimumlocekļa izliekuma korekcija prasa vismaz 8-12 mēnešus!

Pēdējos gados tiek novēroti dažādi erekcijas traucējumi jauniem vīriešiem. Aizvien biežāk jaunieši sūdzas par vāju vai nenoturīgu erekciju.

Bez iepriekš aprakstītajiem traucējumiem, būtisks jautājums saistīts ar jauniem vīriešiem samazinātu libido, dažādiem hormonāla rakstura traucējumiem utt.

Kā jau sākumā minēju, lielākajā daļā situāciju, vīrietis šos traucējumus ir apzinājis jau sen, bet daļā gadījumos pats tos nevar novērtēt.

Sievietēm ir jāapmeklē ginekologa konsultācijas, lai saņemtu dažādas izziņas mācībām utt, bet vīriešiem šādas profilaktiskās apskates nav. “Padomju laikos” visiem zēniem no 16 gadu vecuma bija reizi gadā jāapmeklē kara komisariātu, kur tika veikta profilaktiskā apskate, bet pēc obligātā karadienesta likvidēšanas šādas apskates nenotiek.

Lai būtu pārliecināts par savu seksuālo veselību, iesaku vīriešiem reizi gadā profilaktiski apmeklēt ārsta seksologa konsultāciju un apskati!

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu