Seksa terapijaSeksa terapijas vēsture kopumā ir vairāk kā 3000 gadus sena. Pirmie, kas sāka pētīt seksa ietekmi uz veselību, tai skaitā kā nevērst dažādus seksuāla rakstura traucējumus izmantojot seksu bija senās austrumu tautas (Ķīna, Indija). Sakarā ar kristietības negatīvo attieksmi pret seksu kopumā, seksa terapija Eiropā un Amerikā kļuva pazīstama tikai kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem.

Senajās austrumu valstīs, seksa terapijas tika izmantota ne tikai lai uzlabotu seksuālās spējas, novērstu seksuāla rakstu traucējumus, bet arī, lai ārstētu dažādu orgānu saslimšanas. Uz vīrieša dzimumlocekļa un sievietes maksts atrodas reģioni, kuri atbild par konkrētu orgānu sistēmu darbību. Saslimšanas gadījumā, bija nepieciešams dzimumakta laikā (noteiktā seksa pozā), noteiktu laiku stimulēt konkrēto maksts vai dzimumlocekļa rajonu. Atkarībā no saslimšanas atšķiras pozas, stimulācijas ilgums un biežums. 

Šis ārstēšanas princips ir līdzīgs kā adatu terapija, akupresūrai, vārdu sakot - refleksoterapijai, ko ilgu laiku zinātne neatdzina.  Pēdējo desmit gadu laikā, attīstoties medicīnas tehnoloģijām, aizvien vairāk tiek gūti apstiprinājumi par šo seno austrumu metožu medicīnisko pamatojumu.

Rietumu pasaulē, seksa terapija tiek pielietota pārsvarā seksuālu rakstura traucējumu novēršanai (individuālās un pāru attiecībās), seksuālo spēju uzlabošanai, pāru seksuālo attiecību pilnveidošanai un uzlabošanai.

Seksa terapija pamatā ir mācība, kas ietver sevī dažādus treniņus par savu seksualitāti, tās apzināšanu un māku to pielietot, lai seksuālajās attiecībās gūtu un varētu sniegt maksimālo baudu. Tā iemāca kontrolēt un vadīt savu seksuālo enerģiju, kā arī palīdz izprast un novērst dažādus seksuāla rakstura traucējumus.

Cilvēks pēc dabas ir slinks un seksuālās problēmas cenšas risināt izvēloties vienkāršāko ceļu - iedzerot kaut kādu tableti. Atsevišķos gadījumos, medikamentoza ārstēšana ir nepieciešama (ārsta nozīmēta, nevis internetā nopirkti nezāļu maisījumi) un tomēr lielākajā skaitā gadījumu, seksuālās problēmas (erekcijas traucējumi, priekšlaicīga ejakulācija) ir risināma ar seksa terapijas palīdzību.

Attieksme, ka seksuālās problēmas mēģina risināt ar medikamentiem noved pie atkarības pie šiem medikamentiem! Neviens no šiem medikamentiem neārstē esošo problēmu - uz medikamentu darbības laiku var tikai to mazināt!

Kā notiek seksa terapija?

Seksa terapijas konsultācijas sākas ar pārrunām, kurās tiek izrunāta esošā situācija (problēma), esošā seksuālā pieredze, noskaidro seksuālās vēlmes (individuālās un pāra) un vēlamo terapijas rezultātu. Seksa terapija var būt individuāla vai pāra terapija.

Individuālā seksa terapija - tie ir speciāli vingrinājumi, kurus veic pats mājas apstākļos, lai attīstītu un pilnveidotu seksuālās spējas, līdzsvarotu un iemācītos vadīt seksuālo enerģiju. Individuālās nodarbības, kurās tiek izmantotas speciālas tehnika ar kuru palīdzību tiek pārvarētas baiļu, stresa un satraukuma sajūtas. Nodarbībās tiek strādāts pie esošo kompleksu pārvarēšanas - nedrošība, kautrība cu.  

Pāru seksa terapija - speciāli uzdevumi, kurus pāris veic mājas apstākļos un par to rezultātiem atskaitās nākošās konsultācijas laikā. Konkrētos uzdevumus, tai skaitā vingrinājumus, nosaka ārsts seksologs (seksa terapeits) pēc tam, kad ir izanalizējis konkrēto situāciju. 

Seksa terapijas ilgums ir atkarīgs no situācijas, traucējumu rakstura un cik paši nopietni pieies šiem jautājumiem. Seksa terapeitu konsultācija ir reizi vienā vai divās nedēļās, kura laikā tiek izrunāts paveiktais un tiek saņemti nākošie uzdevumi. Vidēji seksa terapijas kurss aizņem 1-2 mēnešus, bet atsevišķās situācijās tas var būt ilgāks.

Vairāk par seksa terapiju, seksa terapijas konsultācijām un nodarbībām, seksa terapijas vingrinājumiem lasiet: www.seksaterapija.eu

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu