Daļēja dzimumlocekļa priekšādiņas fimozeDaļā fimoze - dzimumlocekļa priekšādiņas sašaurinājums, kad priekšādiņa ir atvelkama pāri neuzbudināta dzimumlocekļa galviņai, bet erekcijas stāvoklī to pilnībā atvilkt nav iespējams. Šī priekšādiņas patoloģija ir sastopama vidēji 5% vīriešu.

Daļēju priekšādiņas fimozi ir iespējams novērst vidēji viena mēneša laikā. Procedūras jāveic katru dienu vidēji 15-20 min. Visas procedūras laikā dzimumloceklim jābūt labā erekcijas stāvoklī - dzimumlocekļa galviņai jābūt labi pildītai ar asinīm - cietai!

Veicot procedūras ir nepieciešams izmantot smērvielu - ieteicams lietot bērnu vai masāžas eļļu. Pēc procedūras dzimumloceklis jānomazgā siltā ūdenī, jānosusina un priekšādiņas gredzens jāieziež ar pretiekaisuma ziedi (ziedei nepieciešama recepte!).

Daļējas fimozes ārstēšanas etapi:

 • 1Tiek izstaipīta priekšādiņa, līdz tā erekcijas stāvoklī brīvi slīd pāri dzimumlocekļa galviņai. Priekšādiņa šajā posmā vēl nav pilnībā izstaipīta, jo pārslīdot pāri galviņai, tā paliek aiz dzimumlocekļa galviņas vaņīša. Daļai vīriešu priekšādiņas gredzena attīstība šajā posmā ir apstājies. Šajā posmā ir jāizvērtē saitītes garums, jo tas var traucēt priekšādiņas gredzena tālāku attīstību - nepieciešamības gadījumā saitīti ieteicams pārgriezt (to veic ķirurgs!)

Daļēja priekšādiņas fimoze Daļēja priekšādiņas fimoze Daļēja dzimumlocekļa priekšādiņas fimoze

 • 2 Dzimumlocekļa priekšādiņas gredznes tiek turpināts staipīt - izgludināts par dzimumlocekļa stumbru. Procesa beigās, erekcijas stāvoklī, priekšādiņa brīvi slīd pāri dzimumlocekļa galviņai un vienmērīgi izlīdzinās uz dzimumlocekļa ķermeni.

 Dzimumlocekļa priekšādiņa

 • 3 Kad priekšādiņas gredzens ir izstaipīts un erekcijas stāvoklī brīvi slīd pāri galviņai, ir nepieciešams normalizēt dzimumlocekļa galviņas jūtību. Šis process var būt nepatīkams un paaugstinātās jūtības dēļ var radīt sāpju sajūtu. Procedūra dzimumlocekļa galviņas jūtības mazināšanai jāveic vidēji 15-20 minūtes, dzimumloceklim jābūt labā erekcijas stāvoklī un jāizmanto masāžas eļļa vai lubrikants.
 • 4 Iegūto rezultātu nostiprināšana. Dzimumlocekļa priekšādiņas gredzens ir ļoti elastīgs, tas viegli padodas stiepšanai, bet arī tikpat ātri viņš var ieņemt iepriekšējo stāvokli. Lai nostiprinātu iegūto rezultātu, jāseko, lai nākošos 2-3 mēnešus regulāri (vidēji 3 reizes nedēļā) būtu erekcija, kas saglabātos vidēji 15 min un priekšādiņa tiktu atvilkta pāri galviņai - tie var būt regulāri dzimumkontakti vai masturbācija, kuras laikā tiek atvilkta priekšādiņa.

Kas jāievēro veicot procedūras?

 • sāpes - staipot priekšādiņu nedrīkst rasties sāpes! Sāpes ir pirmais, kas liecina, ka tiek traumēta priekšādiņas gredzens;
 • traumas - priekšādiņas ieplīsums vai traumas var veicināt saistaudu attīstīšanos, kura rezultātā priekšādiņas gredzens nevis paplašināsies, bet sāks sašaurināties;
 • adekvāts iestiepums - daļa vīriešu procedūru laikā pieliek vai nu pārāk lielu spēku radot traumas vai tieši pretēji - nerada nepieciešamo iestiepumu un nepanāk vēlamo rezultātu;
 • laiks un regularitāte - priekšādiņas gredzens ir ļoti elastīgs un tas nozīmē, ka to ne tikai ir viegli izstaipīt, bet tas ātri var atgriezties iepriekšējā stāvoklī. Ja plāno ar procedūrām nodarboties 2-3 reizes nedēļā - visticamāk, ka vēlamo rezultātu neiegūsi. Tas attiecas arī uz laiku, kāds tiek veltīts procedūrām. Optimāli būtu 15-20 min.

Kāpēc nepieciešams apmeklēt konsultāciju?

 • konsultācijas laikā tiks novērtēts vai ir iespējams izstaipīt dzimumlocekļa priekšādiņas gredzenu fimozes novēršanai;
 • konkrēti izstāstīts, kas un kā jādara, ko nedrīkst darīt, kam jāpievērš uzmanība;
 • izrakstīta ziede, kas jālieto pēc procedūras, lai novērstu saistaudu un iekaisuma veidošanos;
 • nozīmēta atkārtota konsultācija pēc mēneša - pirmā procedūras posma, kas liek mobilizēties un regulāri veikt procedūras.

Kāpēc ieteicams apmeklēt procedūras?

Praksē beiži novēroju, ka tikai neliela daļa vīriešu velta pietiekošu uzmanību šīm procedūrām. Bieži ir tā, ka ierodas uz konsultāciju, kurā tiek izstāstīts un parādīts, kas un kā jādara. Paiet gads vai ilgāks laiks un tas pats cilvēks apmeklē atkārtotu konsultāciju, jo neko nav darījis.

Biežākie iemesli, kapēc pašam veikt procedūras ir mazāk efektīvi:

 • bailes no tā, ka var izdarīt ko nepareizi;
 • bailes, ka radīsies sāpes;
 • bailes, ka atvilks priekšādiņu un nevarēs to atvilkt atpakaļ (parafimoze);
 • neatrod laiku, lai regulāri veiktu procedūras;
 • ātri rodas sēklas noplūde un netiek turpināta procedūra;
 • nav kur veikt procedūras (dzīvo kopmītnē utt).

Procedūras tiek veiktas katru otro dienu (3 reizes nedēļā) ar noteikumu, ka paralēli mājās 2-3 reizes nedēļā nodarbojas ar seksu vai masturbē. Procedūru ilgums ir līdz 45 min. Kursa ilgums ir vidēji viens mēnesis.

Pirms procedūrām bieži tiek uzdots jautājums par sēklas noplūdi procedūru laikā. Jā, procedūras laikā var notikt sēklas noplūde un par to nav jāuztraucas. Veicot regulāri procedūras, dzimumlocekļa jūtība mazināsies un paralēli iemācīsies kontrolēt sēklas noplūdi (sk. seksterapija sēklas noplūdes kontrolei).

Pieteikties uz Konsultāciju!

Seksa Terapija - seksaterapija internetā

Uz Augšu