Apgrūtināta sēklas noplūdePar apgrūtinātu ejakulāciju runā tad, ja vīrietim pie adekvāta dzimumlocekļa stimulācijas nav iespējams vai ir grūti panākt sēklas noplūdi. Apgrūtinātas ejakulācijas cēloņi var būt dažādi, tai skaitā dzimumlocekļa inervācijas traucējumi. Tomēr praksē nākas saskarties ar situācijām, kuru pamatā ir masturbācijas laikā radušies specifiski ieradumi dzimumlocekļa stimulācijai.

Nepieciešams sākumā noskaidrot vai grūti panākt sēklas noplūdi tikai dzimumakta laikā vai arī masturbācijas laikā. Parasti ir tā, ka masturbējot vīrietis viegli var sasniegt kulmināciju, toties ievadot dzimumlocekli makstī un veicot frikcijas (kustības) nav iespējams sasniegt ejakulāciju un tā rezultātā dzimumakta laikā pavājinās un zūd erekcija.

Rašanās mehānisms visbiežāk ir saistīts ar masturbācijas tehniku. Puiši masturbēt sāk vidēji no 14 gadu vecuma un nepiegriež vērību tehnikai - vieni spaida, citi pret kaut ko berzējas, vēl citi izvēlas īpašas stimulācijas metodes. Regulāri, gadiem ilgi masturbējot, nostiprinās šis reflekss, kuru dzimumakta laikā nav iespējams sasniegt. Un šādā gadījumā veidojas situācija, kad masturbācijas laikā var panākt sēklas noplūdi, toties dzimumakta laikā nevar. 

Pāri bieži šādās situācijās rīkojas līdzīgi kā pārtrauktā dzimumakta gadījumā, ka akta beigās sēklas noplūde tiek panākta vai nu vīrietim pašam sevi apmierinot ar ierastajām darbībām vai to izdara partnere, kura jau ir ielāgojusi, kāda veida stimulācija nepieciešama, lai panāktu partnerim kulmināciju. Jāsaka, ka apgrūtināta ejakulācija sagādā pārim diskomfortu tāpat kā priekšlaicīga ejakulācija.

Kā konsultācija var palīdzēt risināt šo jautājumu?

  • 1 Pirmām kārtām ir situācijas apzināšana un analīze. Svarīgi ir saprast kāds kairinājums ir tas, pie kā vīrietis ir pieradis un kuru nepieciešams sasniegt dzimumakta laikā. Kādas darbības, pozas vai palīglīdzekļi var veicināt sēklas noplūdi dzimumakta laikā.
  • 2 Saprast nepieciešamo kairinājumu un kā to izmainīt. Šis nav viegls jautājums, kuru parasti pašam vīrietim bez speciālista palīdzības neizdodas atrisināt. Šī jautājuma risināšanai būs nepieciešami vingrinājumi un vēlams partneres iesaiste procesā. Šis ir galvenais jautājums problēmas risināšanā pie kā lielākā daļa vīriešu iestrēgst, jo ir nepieciešams izmanīt ierasto kairinājumu pret tādu, kuru iespējams sasniegt dzimumaktā, lai panāktu sēklas noplūdi.
  • 3 Atkārtotas konsultācijas tiek rīkotas vidēji pēc mēneša vai ātrāk, ja radušies neskaidri jautājumi. Bieži šī jautājuma risināšanā konsultācija tiek sniegta arī partnerei, kura iesaistās jautājuma risināšanā.

Pieteikties uz Konsultāciju!

Lasīt arī:

Nevar beigt - apgrūtināta ejakulācija

Uz Augšu