Situācijas impotenceSituācijas impotence (arī psiholoģiskā impotence) - erekcijas zudums pirms dzimumakta uzsākšanas, kā rezultātā nespēj veikt dzimumaktu.

Ar situācijas impotenci var saskarties jebkura vecuma vīrieši. Visbiežāk tā rodas uzsākot jaunas seksuālās attiecības vai pēc ilgstoša atturēšanās perioda. Var rasties arī pastāvīgu seksuālo kontaktu laikā.

Situācijas impotencei var būt pārejošs vai pastāvīgs raksturs.

Impotences cēloņi var būt ļoti dažādi, bet pārsvarā tiem ir psiholoģisks raksturs (bailes, nedrošība, neticība savām spējām uc.). Veicinošie faktori var būt alkohola lietošana, ilgstošs atturēšanās periods, atkarība no pornogrāfijas, dažāda rakstura neirozes, fiziskā un psiholoģiskā pārpūle, dažādu preparātu, tai skaitā sporta uztura lietošana, pirmās seksuālās attiecības uc.

Biežākais scenārijs: līdz konkrētai situācijai sūdzību par erekcija visbiežāk nav bijis. Parasti līdz dzimumaktam (kamēr nav novilktas bikses) vai pat priekšspēles laikā erekcija normāla, bet tad kad jāsāk veikt dzimumakts erekcija pavājinās un pilnībā zūd (dzimumloceklis atslābst). Dzimumlocekļa stimulācija bieži nedod vēlamo efektu un palielina iekšējo satraukumu. Dzimumlocekļa stimulācijas rezultātā var notikt sēklas noplūde bez erekcijas (mīksts dzimumloceklis).

Pēc vienas pārdzīvotas negatīvas pieredzes, kā likums, tai sekos nākošā. Pārdzīvotās situācijas rezultātā, erekcija var pavājināties arī ikdienā, piemēram, daudzi cenšas pārbaudīt erekcijas kvalitāti masturbējot un bieži arī pēc pārdzīvotā kontakta masturbējot erekcijas kvalitāte ir nepietiekoša, atsevišķos gadījumos var vispār nespēt sasniegt pilnu erekciju.

Katra nākamais mēģinājums situāciju pasliktina un var radīt paliekošas psiholoģiskās sekas. Jo biežākas neveiksmes un ilgāks laika posms, jo prasīs ilgāku laiku, lai šo jautājumu novērstu.

Risinājums pie situācijas impotences:

Kā pieredze rāda, situācijas impotenci paša spēkiem atrisināt izdodas retajam, tāpēc ieteicams:

  • 1 ja situācija ir radusies pirmo seksuālo attiecību laikā - pēc iespējas ātrāk vērsties pie ārsta seksologa. Jo ātrāk novērsīsiet šo situāciju, jo mazāka ietekme tai būs uz turpmāko seksuālo dzīvi! 
    Ilgstošas attiecības, kurās vīrietis cieš no situācijas impotences var radīt psiholoģisko pieradumu, pārliecību par nespēju veikt dzimumaktu un izvairīšanos no turpmākām intīmām attiecībām.
  • 2 medikamentoza terapija, kuru parasti nozīmē citu speciālitāšu ārsti (piem., urologs) pie situācijas impotences ne vienmēr ir efektīvi, jo izteikta psiholoģiskā faktora ietekmē šie medikamenti var nedot rezultātu!
    Regulāri lietojot erekcijas uzlabojošus medikamentus (piem., urologu iecienītā Levitra uc), situācijas impotences gadījumā ļoti bieži rada psiholoģisku atkarību no šiem medikamentiem  (īpaši gados jauniem vīriešiem)!
  • 3 seksa terapija ir pats efektīvākais veids kā cīnīties ar situācijas impotenci! Seksa terapijas kursā var tikt īslaicīgi pielietoti medikamenti, ja seksa terapija notiek individuāli, bet pāru seksa terapija ļauj situāciju atrisināt bez medikamentu lietošanas.
    Seksa terapijas kurss pie situācijas impotences vidēji ilgst 2-4 nedēļas.

Lasīt vēl:
Situācijas impotences ārstēšana;
Situācijas impotence 1;
Seksuāla rakstura problēmas jauniešiem

Pieteikties uz Konsultāciju!

Konsultācijas onlainā sniedz Jums iespēju saņemt speciālista palīdzību neatkarīgi no Jūsu atrašanās vietas, ekonomē Jūsu laiku, nodrošina Jums konfidencialitāti, sniedz iespēju konsultēties Jums ierastos apstākļos!

Izmantojot konsultāciju onlainā Jūs saņemsiet pilnvērtīgu izmeklēšanu un ārstēšanu!

Vairāk, par Konsultācijām onlainā variet izlasīt: "Konsultācijas Internetā"

Uz Augšu