Dzimumlocekļa priekšādiņaPriekšādiņas galvenā loma, kā jau tika minēts sākumā ir dzimumlocekļa galviņas aizsargfunkcija un tai ir arī neliela nozīme asinsrades procesā. Iepriekš tika aprakstītas biežākās problēmas, ja priekšādiņa ir sašaurināta - fimoze. Priekšādiņa var radīt arī neērtības, ja tā ir par garu. Šādā situācijā vīrietis var saskarties ar problēmu seksa laikā, lietojot prezervatīvus utt.

Dzimumlocekļa priekšādiņai uzmanību vajadzētu pievērst 9-14 gadu vecumā - šajā vecumā priekšādiņai būtu brīvi jāslīd pāri dzimumlocekļa galviņai kā neuzbudinātā, tā erekcijas laikā. Ja ir apgrūtināti pārvilkt priekšādiņu, tas nozīmē, ka priekšādiņas gredzens ir par šauru.

Īpaši pusaudzu vecumā, kad dzimumloceklis strauji palielinās izmēros, būtu regulāri tā jātrenē, lai priekšādiņas gredzens attīstītos dzimumloceklim kļūstot resnākam. Lielākā daļa puišu, priekšādiņas gredzenu attīsta masturbējot. Saskaroties ar vīriešiem, kam ir sašaurināts gredzens, bieži nākas konstatēt, ka vai nu vīrietis nemasturbē vai viņa masturbācijas tehnika nav īpaši pareiza (sk.: Masturbācija).

Sašaurināts priekšādiņas gredzens rada pilnīgu vai daļēju fimozi, kā rezultātā:

 • ir apgrūtināta dzimumlocekļa kopšana, zem priekšādiņas sakrājas aplikumi un smegma, kas var radīt iekaisumu;
 • mazina seksuālās izjūtas;
 • seksa laikā var tikt traumēta priekšādiņa, īpaši daļējas fimozes gadījumā, kas var novest pie rētaudu veidošanā un parafimozes;
 • rada vizuālu defektu, kas var izraisīt nepatīkamas situācijas seksa laikā.

Risinājumi:

 • Ja priekšādiņu nav iespējams vispār atvilkt miera stāvoklī, ir nepieciešams veikt apgraizīšanas operāciju - cirkumcīziju.
 • Ja priekšādiņu var pilnīgi vai daļēji atvilkt neuzbudinātam dzimumloceklim, bet to nevar erekcijas laikā, tad tā gredenu var izstrādāt - attīstīt veicot speciālas masāžas, kuras aprakstītas sadaļā "Seksa terepija".
 • Dažādu traumu rezultātā var rasties priekšādiņas gredzena ieplīsumi - ar tiem ir jābūt uzmanīgiem un jācenšas tos pēc iespējas ātrāk sadziedēt, jo ieplīsumu vietā var sākt veidoties rētaudi un priekšadiņas gredzens paliks neelastīgs un lēnām sāks sašaurināties un veidosies iegūta fimoze. Ja traume rezultātā sašaurināsies priekšādiņas gredzens - vienīgais ārstēšanas veids ir cirkumcīzija - priekšādiņas nogriešana.
 • Ja priekšādiņa ir par garu, tā traucē seksa laikā var veikt apgraizīšanas operāciju vai seksa laikā izmantot dzimumlocekļa uzmavas. Atvelk priekšādiņu un uzmavu uzvel uz dzimumlocekļa, zen kuras tiek sakārtota priekšādiņa. Uzmava neļaus seksa laikā priekšādiņai brīvi slīdēt un nosegt galviņu - līdz ar to paaugstināsies seksuālās izjūtas.

Ieteikumi:

 • nekautrējies un neskaidros jautājumu gadījumā konsultējies ar speciālistu!
 • ieteicams visiem uzsākot seksuālo dzīvi vai sasniedzot 18 gadu vecumu apmeklēt profilaktisko apskati.
 • izvēloties veikt operāciju - nepiekrītiet ārstam, kurš iesaka veikt iegriezumu vai daļēju priekšādiņas nogriešanu! Ja tiek veikta priekšādiņas apriešana, tad tikai pilnīga! Ir nācies redzēt daudz vīriešus, kuriem ķirurgs ir veicis vai nu iegriežumu vai nogriezis tikai priekšādiņas gredzenu, šiem dzimumlocekļi zaudē vizuālo skatu!

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu