Konsultācijas klātienē 2021. gadā no 7. līdz 14. janvārim!

ParafimozeVīriešiem, kuriem nav attīstīts priekšādiņas gredzens un tas apgrūtināti slīd pāri dzimumlocekļa galviņai var rasties situācija, ka priekšādiņa pārslīd pāri galviņai un tur paliek. Sašaurinātais gredzens traucē mikrocirkulāciju priekšādiņa un tajā sāk veidoties tūska - priekšādiņa ievērojami piebriest un to vairs nav iespējams pārvilkt pāri dzimumlocekļa galviņai. Šādu stāvokli sauc par parafimozi.

Parafimoze var veidoties jebkurā vecuma vīrietim. Blakus esošā fotogrāfijā labi parādīts, kā izskatās parafimoze - priekšādiņa ir atsegusi dzimumlocekļa galviņu un stipri pietūkusi.

Visbiežāk parafimoze veidojas pēc seksa vai masturbācijas, kad priekšādiņa ir pārslīdējusi pāri dzimumlocekļa galviņai un nav atvilkta atpakaļ. Bet tā var rasties arī ikdienā.

ParafimozeLai nerastos parafimoze, vīriešiem, kam ir daļāja fimoze vai traumēts priekšādiņas gredzens, jāseko, lai priekšādiņa vienmēr tiktu pārvilkta atpakaļ (lai tā nosegtu galviņu)!

Priekšādiņai jau nedaudz piepampstot, to ir aizvien grūtāk pārvilkt pāri galviņai, rodas sāpes un laika gaitā, tūska pastiprinās - priekšādiņa aizvien vairāk piepampst.

Ko darīt šādā situācijā?

Jācenšas pārvilkt priekšādiņu atpakaļ pāri galviņai! Šajā procesā ir jābūt uzmanīgam, lai netraumētu priekšādiņu un tajā nerastos ieplīsumi! Ja pašam neizdodas to izdarīt - jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista. Nedrīkst "vilkt laiku garumā!" Bieži pamana parafimozes veidošanos vakarā vai naktī un izdomā, ka no rīta ies pie ārsta. Tas ir nepareizi, jo šeit ir svarīga katra stunda - jo ātrāk tiks novērsts šis stāvoklis, jo mazāk būs komplikācijas vēlākajā posmā.

Zemāk redzamajās bildēs parādīts, kā vajadzētu mēģināt pārvilkt priekšādiņu atpakaļ pāri galviņai

Parafimoze - priekšādiņas pārvilkšana pāri galviņai Parafimoze - priekšādiņas pārvilkšana pāri galviņai

Ja priekšādiņas tūska jau būs tik izteikta, ka priekšādiņu nebūs iespējams pārvilkt dabīgā veidā, tad tālākais darbs būs ķirurgam...

Ja izdodas pārvilkt priekšādiņu, tūska (pampums) izzūd vidēji dienas laikā, jāseko, la nepievienojas kāda infekcija. Kad priekšādiņas tūska būz izzudusi un viss sadzijis, tad noteikti būtu jārisina jautājums, lai pilnībā attīstītu priekšadiņas gredzenu un šādas problēmas vairs nerastos!

Ja neizdodas priekšādiņu pārvilkt atpakaļ pāri galviņai paša spēkiem, tad ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk vērsties pēc palīdzības pie speciālista!

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu