Par fimozi runā situācijā, kad priekšādiņu nevar vai var daļēji pārvilkt pāri dzimumlocekļa galviņai – nav attīstīts priekšādiņas gredzens. Priekšādiņas gredzens sadala priekšādiņu iekšējā un ārējā lapiņā.

Pilnīga fimoze

Pilnīga fimoze - priekšādiņas gredzena sašaurinājumsPriekšādiņu nav iespējams atvilkt pāri dzimumlocekļa galviņai ne miera ne erekcijas stāvoklī. Priekšādiņas gredzens ir pilnībā neattīstīts, tas rada nelielu atveri priekšādiņā, kas nodrošina urīna un spermas izvadi. Šādos gadījumos, ļoti bieži priekšādiņas iekšējā lapiņa ir pieaugusi dzimumlocekļa galviņai, bet tā var būt arī atdalījusies un veidot tādu kā kabatu, kurā uzkrājas smegna un ar laiku var radīt akūtu iekaisumu - balanopostītu.

Pilnīgas fimozes gadījumā vienīgais ārstēšanas veids ir cirkumcīzija - priekšādiņas nogriešana. Vēlos vērst uzmanību, ka daži ķirurgi un urologi iesaka veikt daļēju cirkumcīziju – tiek nogriezta tā priekšādiņas daļa, kas veido gredzenu un pārējā daļa tiek saglabāta. No vienas puses varētu domāt, ka šāda operācija saglabā daļu priekšādiņu un būtu ieteicama, bet vizuāli tas rada neestētisku dzimumlocekļa izskatu. Atlikušā priekšādiņas daļa daļēji klāj dzimumlocekļa galviņu un izskatās kā plandošs ādas lēveris.


Daļēja fimoze

Daļēja fimoze - priekšādiņas gredzena sašaurinājumsŠis ir vairāk seksoloģisks termins, kas apraksta priekšādiņas funkcionālās iespējas. Ar šo terminu apzīmē tādu priekšādiņas sašaurinājumu, kad priekšādiņu ir iespējams atvilkt pāri galviņai miera (neuzbudinātam) dzimumloceklim, bet tam piebriestos – rodoties erekcijai, priekšādiņu pilnībā atvilkt nav iespējams, to var izdarīt tikai daļēji. Šādu terminu neatradīsiet uroloģiskā literatūrā, jo seksoloģijā atšķirībā no uroloģijas dzimumlocekļa funkcijas neaprobežojas tikai ar urīna izvadīšanu, bet arī dzimumakta veikšanu un dzimumloceklis tiek apskatīta arī erekcijas stāvoklī un novērtētas tā funkcijas.

Visbiežāk daļējās fimozes cēlonis ir saistīts ar strauju dzimumlocekļa augšanu pubertātes vecumā, kura laikā netiek attīstīts priekšādiņas gredzens. Retāk daļēja fimoze ir saistīta ar traumām un rētaudu rašanos priekšādiņas gredzenā.

Daļēju fimozi konstatēt var katrs pats: ja erekcijas stāvoklī priekšādiņa nedaudz atsedz dzimumlocekļa galviņu, bet pilnībā to nevar atvilkt vai ja cenšoties pilnībā to atvilkt rodas sāpes. Sāpes priekšādiņas gredzenā dzimumakta laikā ir galvenais iemesls, kāpēc vīrieši vēršas pēc palīdzības pie ārsta. Interesanti ir tas, ka liela daļa vīriešu, tikai šādās situācijās apzinās, ka viņiem ar priekšādiņu ir kaut kādas nebūšanas.

Daļējas fimozes gadījumā dzimumlocekļa priekšādiņas gredzens dzimumakta laikā var tikt traumēts – rodas nelieli plīsumi, kas ar laiku sāk rētoties un priekšādiņas gredzens var pilnībā sašaurināties un izveidoties pilnīga fimoze, kuras vienīgā ārstēšanas iespēja ir cirkumcīzija (priekšādiņas nogriešana)!

Daļējas fimozes gadījumā pēc seksa vai masturbācijas var veidoties parafimoze.

Jebkuru daļēju fimozi, ja tā nav radusies traumu rezultātā, ir iespējams novērst vidēji 1-2 mēnešu laikā bez operatīvas iejaukšanās

 

Seksterapija: Daļējas fimozes ārstēšana

 

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu