STS profilakse pēc gadījuma rakstura seksaGadījuma rakstura seksuālo attiecību laikā, īpaši, ja netiek izmantoti aizsarglīdzekļi (prezervatīvi) pastāv liels risks inficēties ar seksuāli transmisīvām slimībām. Inficēšanās risks pastāv situācijās, ja ir lietots prezervatīvs vai, ja seksa laikā tas saplīsis.

Pirmajās divās stundās pēc dzimumkontakta veicot STS (venērisko slimību) profilaksi - risks saslimt ar šīm slimībām tiek samazināts līdz 0%. STS profilakse pēc šāda rakstura dzimumkontakta ir daudz lētāka nekā ārstēšanās.

Seksuāli transmisīvo (venērisko) slimību profilakse ietver dzimumorgānu apstrādi ar speciāliem preparātiem, kas iznīcina vīrusus, baktērijas un sēnītes. Jo ātrāk pēc dzimumakta tiek veikti profilaktiskie pasākumi, jo lielāka iespēja novērst inficēšanos ar seksuāli transmisīvajām slimībām.

STS profilaksi ir jāveic pirmajās divās stundās pēc seksa, ja tā tiek veikta vēlāk - tad apstrāde ar speciāliem līdzekļiem nepietiek un ir nepieciešams lietot arī medikamentus, kurus nozīmēs ārsts.

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu