Ejakulācijas traucējumi ir izplatītākie seksuāla rakstura traucējumi vīriešiem. Aptuveni 40% pāru seksuālajās attiecībās cieš tieši no ejakulācijas traucējumiem.

Ejakulācijas traucējumi

Ejakulācijas traucējumi

Kādi ir biežākiet sēklas noplūdes traucējumi vīriešiem?

1. Priekšlaicīga ejakulācija

Jeb ātra sēklas noplūde ir visizplatītākie no ejakulācijas traucējumiem. Lai gan priekšlaicīgas ejakulācijas definīcija visu laiku tiek mainīta un dažādas mediķu grupas mēģina radīt savas definīcijas, lietas būtība no tā nemainās.

Par ātru jeb priekšlaicīgu ejakulāciju uzskata:

  • ja sēklas noplūde (ejakulācija) notiek ātrāk kā 2 min laikā no dzimumlocekļa ievadīšanas makstī;
  • ja sēklas noplūde dzimumakta laikā notiek ātrāk nekā vīrietis to vēlas (neraugoties uz dzimumakta ilgumu);
  • ja sēklas noplūde rodas pirms dzimumakta uzsākšanas.

Sīkāk par priekšlaicīgu ejakulāciju un tās iemesliem lasiet šeit!

2. Apgrūtināta ejakulācija

Vīrietim ir apgrūtināti panākt sēklas noplūdi dzimumakta un/vai masturbācijas laikā. Dzimumakti bieži beidzas bez sēklas noplūdes. Biežāk novēro apgrūtinātu sēklas noplūdi dzimumakta laikā, pie “normāli” panākamas sēklas noplūdes masturbācijas laikā. Šādās situācijāsparasti sēklas noplūdi vīrietis panāk pats – izņemot dzimumlocekli no maksts, pats nomasturbē.

Visbiežāk tas ir saistīts ar ieradumu panāk sēklas noplūdi ar tāda veida dzimumlocekļa stimulāciju, kāds nav sasniedzams dzimumakta laikā. Sīkāk par to var lasīt “Dezadaptīvā masturbācija”.

Vairāk par apgrūtinātu ejakulāciju – kāpēc seksa laikā nevar beigt var lasīt “šeit

3. Pollūcijas

Dienas un nakts pollūcijas, kad sēklas noplūde notiek bez dzimumlocekļa stimulācijas – patvaļīgi. Piemēram, konkrētā situācijā rodas uzbudinājums, kas beidzas ar patvaļīgu sēklas noplūdi.

4. Retrogrādā ejakulācija

Sperma ejakulācijas laikā netiek izvadīta ārā, bet nonāk urīnpūslī. Biežākais iemesls ir ieradums “nepareizi” masturbēt – pirms ejakulācijas nospiežot urīnkanālu un neļaujot spermai izšļākties uz āru. Procesa rezultātā sperma pārvar urīnpūšļa slēdzējmuskuļu pretestību un nonāk urīnpūslī.

5. Funkcionālas dabas traucējumi:

  • sāpīga sēklas noplūde – vīrietim ejakulācijas brīdī rodas diskomforta, sāpīgas sajūtas sēkliniekos, starpenē vai urīna kanālā. Šie traucējumi biežāk saistīti ar iekaisīgiem procesiem vai saaugumiem.
  • sēklas noplūde bez spiediena – ejakulācijas laikā sēkla netiek “izsviesta” no urīna kanāla, bet vienkārši iztek vai tiek izvadīta ar mazu spiedienu;
  • ejakulācija bez sekojošas orgasma izjūtām, ejakulācija bez erekcijas utt.

Problēmu ar sēklas noplūdi ir iespējams novērst! Daļa vīriešu, paši meklē risinājumus – daļai izdodas ar tiem tik galā, bet daļai nē. Tāpēc vajag vērsties pēc palīdzības pie ārsta, kas noteikti palīdzēs rast risinājumu. Aplami ir domāt, ka sēklas noplūdes traucējumi rada nesaskaņas seksuālajās attiecībās!

× Pieteikties uz konsultāciju