Problēmas seksā

Jau vairāku gadu garumā, periodiski rīkoju akcijas jauniešiem, kuru laikā par samazinātu maksu ir iespējams pārbaudīt seksuālo veselību un konsultēties par seksuāli rakstura jautājumiem. Jāatzīmē, ka jaunieši nevisai aktīvi iesaistās šadās akcijās. Lielākā daļā gadījumu, šīs akcijas izmanto tie, kam ir reālas problēmas seksā un akcija bija kā stimuls sāk šos jautājumus risināt. Daudz mazāks skaits ir tādu, kuri vēlas veikt profilaktisko apskati un pārbaudes, lai būtu pārliecināti par savu veselību.

Biežākās problēmas seksā ar kurām vērsām pēc palīdzības:

Kā seksa laikā iespējams kontrolēt sēklas noplūdi (ejakulāciju)?

Priekšlaicīga ejakulācija ir viens no sāpīgākajiem jautājumiem ar kuru saskaras gandrīz katrs otrais jaunietis. Parasti šiem jauniešiem ejakulācija notiek vai nu uzreiz ievadot dzimumlocekli makstī vai pirmo minūšu laikā;

Grūtības uzsākt dzimumdzīvi

Dzimumakta laikā zūd erekcija – situācijas impotence. Pamatā ir psiholoģiska rakstura problēmas, kuru veiksmīgi iespējams risināt arī bez medikamentiem – mainot uzvedības modeli seksa laikā. Situācijas impotence procentuāli novēro ap 30% jauniešiem, kuri mēģina uzsākt seksuālos kontaktus.

Dzimumlocekļa priekšādiņas problēmas

Visbiežāk problēmas seksā rada sašaurināts priekšādiņas gredzens – fimoze. Lielākai daļai priekšādiņas gredzens ir nedaudz sašaurināts – miera stāvoklī to ir iespējams atvilkt pāri galviņai, bet erekcijas stāvoklī nē – daļēja fimoze. Sašaurināts priekšādiņas gredzens ir vidēji 2% jaunieši. Lielākā daļa tai nepievērš uzmanību un jautājums kļūst aktuāls seksuālo kontaktu laikā. Daļā gadījumu, šo jautājumu aktualizē draudzenes

Apgrūtināta sēklas noplūde

Dzimumakts var ilgt pat līdz stundai, bet rezultātā nav iespējams panākt sēklas noplūdi. Apgrūtināta sēklas noplūde nav plaši izplatīta, bet tā rezultā cieš abi partneri un sagādā lielas mocības jaunietim.

Dažāda rakstura veidojumi, izsitumi un apsārtumi dzimumorgānu apvidū

Daļu jauniešu uztrauc kā normāli veidojumi (tauku dziedzerīši, matu sīpoliņi), kas uz dzimumorgāna ādas parādījušies pēc pubertātes, tā arī dažādi sēņišu izraisīti iekaisumu un cita rakstura ādas slimības un veidojumi.

Spermas kvalitāte

Dažādu iemeslu dēļ daļa jauniešu satraucas par spermas kvalitāti, jo masturbācijas laikā pamanījuši spermas konsistences, krāsas izmaiņas, atsevišķos gadījumos arī asins piejaukumus.

Sūdzības par izdalījumiem, diskomforta sajūtu urinējot vai ejakulācijas laikā

Šādas sūdzības parasti saistītas ar iekaisumu urogenitālajā traktā. Tās var izraisīt kā seksuāli transmisīvās slimības ierosinātāji, tā arī, tā saucamā, nosacīti patogēnā mikroflora. Aizvien biežāk jauniešiem tiek diagnosticēts hronisks priekšdziedzera iekaisums (prostatīts).

Masturbācija – tās biežums un tehnika

Lai arī masturbācija ir jautājums par, kuru jaunieši nevisai brīvi runā, tomēr daļā gadījumu tā ir radījusi bažas un satraukumu par seksuālo veselību. Šis jautājums satrauc jauniešus, kas apzinās, ka pašapmierinoties izjūt labākas seksuālās izjūtas nekā seksa laikā, kā arī tiem jauniešiem, kas cieš no pārāk biežas vēlmes masturbēt (uzmācīgu masturbāciju).

Biežas un spontānas erekcijas, hiperseksuālisms

Lielai daļai jauniešu tas sagādā dažādas neērtas situācijas, kā rezultātā viņi sāk izvairīties no dažādām vietām (baseini, pludmales utt), kur apkārtējie var pamanīt erekcijas rašanos. Biežas un spontānas erekcijas ir raksturīgs jauniešiem pubertātes vecumā, daļā gadījumu hiperseksuālism kļūst traucējoš un var radīt paliekošas psiholoģiskās problēmas.

Nakts un dienas pollūcijas

Pollūcijas – patvaļīga sēklas noplūde miegā un/ vai nomodā.
Parasti saistīts ar neregulāru ejakulāciju (masturbāciju, seksu), bet to novēro arī situācijās, kad ir regulāra ejakulācija. Šādas pollūcijas sagādā neērtības un nepatīkamus brīžus šiem jauniešiem.

Neizjūt seksuālo baudu seksa laikā

Bieži novēro jauniešiem, kas agri uzsākuši pašapmierināšanos, piekopj īpatnu masturbācijas tehniku un masturbācijas laikā vienmēr izmanto vizuālo stimulāciju (video, foto utt). Bieži šādas sūdzības novēro jauniešiem ar īpatnēju masturbācijas tehniku – veidojies pieradums īpaša dzimumlocekļa stimulācijai, kas nev iegūstams seksa laikā.

Nemāk veidot attiecības

Šie ir tikai daļa jautājumu ar kādiem jaunieši vēršas pēc palīdzības pie seksologa.Visus šos jautājumus ir iespējams risināt, daļā gadījumu ir nepieciešama tikai viens apmeklējums, lai rastu risinājumu un novērstu šīs problēmas. Protams, ir situācijas, kad ir nepieciešams ilgāks laiks, dazkārt arī nopietnāka ārstēšana – uzvedības maiņa, procedūras, medikamenti utt.

 

× Pieteikties uz konsultāciju